Drarrofeta świąteczna 2016

organizacja

Prace konkursowe, głosowania, etc.

Postprzez Aevenien » 21 paź 2016, o 09:14

Kochani, oto po kolejnym długim, pustym, przygnębiającym okresie, ponownie jak Fawkes z popiołów (chociaż zajęło mu to aż 2 lata) powstaje:

>>> ŚWIĄTECZNA DRARROFETA <<<

Wydanie szóste, także jesteśmy kompatybilni z rocznikiem i nic nie mówię, ale siódme wydanie też musi być, bo to przecież szczęśliwa liczba! ;)

Zasady ogólne:

- Drarry (czego, oczywiście, nikomu nie trzeba mówić!)
- Czasy hogwarckie
- Humor
- Intryga wedle upodobań, z wątkiem świątecznym.
- Proza

Nabór autorów:

1. Od dziś (21.10.), przez cały miesiąc będziecie mackowani na wzięcie udziału :mackigreen:(21.11.) organizujemy nabór osób, które chciałyby brać udział w zabawie.
2. Kolejność autorów zostanie ustalona losowo (ale tak, żeby każdemu pasowało ;)
3. Zgłoszenie jest równoznaczne z zobowiązaniem się do napisania swojego kawałka tekstu. Niewywiązanie się skutkować będzie wykluczeniem z zabawy i odebraniem prawa do głosowania w ankietach no i złością Macek ;)
4. Zgłaszamy się w tym temacie.

Jak to powinno działać?

1. 24 listopada w stosownych godzinach zostanie podany do wiadomości publicznej wstępny grafik, wedle którego będziemy brać udział w zabawie. Jeden dzień zostaje przeznaczony na ewentualne korekty, bo komuś zawsze wypadnie jakaś sesja/coś ważnego (co oczywiście uwzględnimy i wprowadzimy odpowiednie zmiany). Od momentu pojawienia się oficjalnego grafiku (26 listopada) osoba wybrana do rozpoczęcia zabawy będzie miała cztery doby na napisanie pierwszego odcinka, którego wklejenie powinno odbyć się 1 grudnia, do godziny 24.
2. W osobnym temacie w dziale "Konkursy" autor każdego odcinka założy ankietę, w której zaproponuje 5 motywów - zdarzeń, które mogą pojawić się w następnym odcinku.
3. Użytkownicy forum głosują w odpowiednim temacie, wybierając opcję, według której, ich zdaniem ( ;) ), powinna potoczyć się historia. Ponadto mogą skomentować każdy odcinek bezpośrednio pod nim i w ten sposób też przekazać swoje inne sugestie w sprawie dalszego ciągu, które jednak mogą, ale nie muszą być uwzględnione przez następnego autora.
4. Po upływie 48 godzin (tj. po północy dnia następującego po opublikowaniu odcinka) następuje podliczenie głosów i wybranie najpopularniejszej opcji.
5. Osoba następna na liście ma za zadanie (w ciągu czterech dni) dopisać kolejny odcinek, w którym musi zawrzeć elementy wybrane przez użytkowników.
6. Autor danego odcinka:
- pisze ok. 3-5 (lub więcej, ale bez przesady) stron tekstu 12TNR, umieszczając w nim rozwiązanie, które uzyskało największe poparcie wśród forumowiczów;
- musi kontynuować wątki, które pojawiły się w poprzednich odcinkach;
- zakańcza odcinek "cliffem", dając pole do popisu swojemu następcy;
- przedstawia swoje propozycje kontynuacji (5);

ZAPRASZAMY DO ZABAWY!!!

I jednocześnie przypominamy, żeby ocenić swoje siły i czas i traktować tę fetę poważnie, mimo że jest to zabawa. Zachęcamy również do aktywnego uczestnictwa poprzez komentowanie, prosząc jednocześnie o zachowanie umiaru i nie psucie atmosfery nierozważnymi uwagami, pamiętając że nie jest to mimo wszystko konkurs literacki.

KOCHANI!
Jak sami dobrze wiecie forum lekko nam wymarło, wiadomo, każdy ma swoje życie i nie można czytać drarry 24/7 przez 10 lat z rzędu. ALE. Dla większości z Nas to był pierwszy fandom, pierwsze spotkania, pierwsze czytania fików po nocach i chyba nie muszę mówić, że każdy z nas ma do drarry ogromny sentyment. Już samo to, że forum istnieje, że czasami jednak tu zaglądamy, że płacimy za serwer, chociaż kiedy przenosiliśmy się na płatny serwer w 2010! roku wiele osób pewnie nie myślało, że sześć lat później forum będzie dalej istniało, to wszystko to już naprawdę coś. Więc dajcie się namówić, poczujcie magię świąt, zmobilizujcie i napiszmy tę fetę! Jestem pewna, że zabawa będzie przednia i nie pożałujecie!

Aev
Ostatnio edytowano 4 gru 2016, o 19:27 przez Aevenien, łącznie edytowano 1 raz
Z Mackami nie ma żartów :mackigreen:

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez narumon » 21 paź 2016, o 09:36

Zgłaszam się. I wcale nie dlatego, że Aev mackuje mnie na messengerze, a ja boję się, że zaraz zacznie mackować smsami...
Jednocześnie zapraszam wszystkich młodych, nowych uczestników forum. Zgłaszajcie się, dołączajcie do fandomu, wyjdzcie z cienia. Nigdy nie zapomnę jakiej frajdy dostarcza pisanie drarrofety, a tym bardziej nigdy nie zapomnę jak dobrze jest być w fandomie, choćby dla samych ludzi <3
No i nic tak nie przenosi do magii świąt z dzieciństwa jak wizja świątecznej drarrofety ;)
narumon Offline

Postprzez Aevenien » 21 paź 2016, o 09:39

Mamy pierwszego ochotnika!
Naru :serce:

Oczywiście ja też się zgłaszam, jakby ktoś w to wątpił ;)

"Law school," Arthur says. "Law school gets everybody in the head. That's, you know. That's the whole point. Of law school."

Mostly, I exist in a state of denial about the denial. My head is a complex place, okay?
Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez daimon » 21 paź 2016, o 10:45

Hmmm. Naprawdę, naprawdę nie mam czasu. Nie wiem, jak to ogarnę. Ale dla drarry?! Chociaż w sumie nadal się gniewam, że ostatni odcinek poprzedniej drarrofety poza naru nikomu się nie podobał ;) To może jednak nie powinnam się zgłaszać?! :whistle:

PS. naru, to prawda! Ludzie z fandomu <333
[Emmet,Micky&Ben watching Brian&Justin dancing]
Em:Am I seeing,what I think I'm seeing?
Ben:Yes you are seeing it.It's the most historic reunification since Germany.
Em:What happened to the fiddler?
Micky:He fell off the roof!
daimon Offline

Sunshine

Postprzez Aevenien » 21 paź 2016, o 10:48

Eeeee, skomentuję po kolokwium, promise! I zmakcuję innych? :D

Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez daimon » 21 paź 2016, o 10:59

Heheh, akurat :P *poważnie rozważa swój udział jako bezcelowy* ;)
daimon Offline

Sunshine

Postprzez Michiru » 21 paź 2016, o 16:08

No i ja się zgłaszam :) Nie mam pojęcia, jak to zrobię, ale zrobię. Z sentymentem po latach :D
"Oh," he says, "oh, god, I missed you so much."
"Did you, now?" Eames asks, his eyebrows going up. Arthur gives him a look, relieved the tension has apparently passed.
"I was talking to the coffee," he sniffs. "You are interrupting our moment."
Michiru Offline

Postprzez byarenlight » 21 paź 2016, o 19:00

zgłaszam się! zostałam zmackowana i nie wstydzę się przyznać :lol2:
- Ty byłaś kiedyś nastolatką. Powiedz, jak mam sobie poradzić z Astor?
- Spróbuj z nią porozmawiać.
- Kiedy ostatnio próbowałem, powiedziała, że mnie nienawidzi i przeniosła się do Orlando.
- To teraz masz drugą szansę. Podziel się z nią czymś... Co robiłeś w jej wieku...
- Zabiłem psa sąsiadów.
- Tego lepiej jej nie mów.
byarenlight Offline

Postprzez Aevenien » 21 paź 2016, o 19:32

Nawet nie wiecie jak się cieszę :hura2:

Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Postprzez MargotX » 21 paź 2016, o 21:23

dai, ja komentowałam Twoją ostatnią część, ale omyłkowo wcisnęłam się w środek tekstu ;) I oczywiście, że mi się podobało! Tyle, że potem już uznałam, iż odpracowałam komentarz za całość odcinka :oops:
Gdy oczy zamknę, widzę ciebie wcześniej,
Bo w dzień na wszystko patrzę bez czułości;
Gdy śpię, me oczy widzą ciebie we śnie
I w ciemnym blasku są blaskiem ciemności.
MargotX Offline

Postprzez daimon » 21 paź 2016, o 22:36

Margot, masz rację. Ty zawsze jesteś wdzięcznym czytelnikiem *ściska* Pamiętam, że wtedy byłam bardzo ciekawa reakcji innych na zakończenie, bo było tyle wątków, które musiałam zamknąć w jakiś w miarę logiczny sposób i chciałam wiedzieć, czy Wam się podobało i czy choć trochę mi się udało.
No ale przed nami kolejne wyzwanie!
daimon Offline

Sunshine

Postprzez Ka » 22 paź 2016, o 11:10

Why, hello. :-D Ja jestem permanentnie zmackowana praktycznie z definicji, ale żeby było oficjalnie - zgłaszam się. Nie dotykam niczego do 16 grudnia, ale później jestem wolna i mogę pisać. Boru, kolejna drarrofeta!

dai, dopiero teraz zorientowałam się, że faktycznie nie skomentowałam Twojego zakończenia fety, i z prawie dwuletnim opóźnieniem jest mi tragicznie głupio, zwłaszcza że przecież dostałam dedykację. Nie wiem, jak mi się udało o tym zapomnieć. Dziękuję i przepraszam, i coś czuję, że chyba czeka mnie ponowne czytanie piątej fety... ;-)
"I don't approve of this," Arthur declares. "Who are these people and why are they writing haikus about my ankles?"

(It's only time.)
Ka Offline

Order Złotej Kałamarnicy

Postprzez byarenlight » 22 paź 2016, o 13:59

Ale super, ile chętnych <3
- Ty byłaś kiedyś nastolatką. Powiedz, jak mam sobie poradzić z Astor?
- Spróbuj z nią porozmawiać.
- Kiedy ostatnio próbowałem, powiedziała, że mnie nienawidzi i przeniosła się do Orlando.
- To teraz masz drugą szansę. Podziel się z nią czymś... Co robiłeś w jej wieku...
- Zabiłem psa sąsiadów.
- Tego lepiej jej nie mów.
byarenlight Offline

Postprzez Bang Bang » 22 paź 2016, o 18:47

Jeśli miałabym możliwość pisania swojego odcinka dopiero w przerwie świątecznej- to bardzo chętnie dołączę (chociaż chyba totalnie mnie pogrzało, bo od czasu, kiedy ostatni raz brałam udział w darrofecie to nie pisałam żadnej pracy niezwiązanej ze szkołą/studiami :sciana: ), ale jeśli nie będzie takiej możliwości to niestety muszę odmówić, bo od 14.11 do 23.12 mam ciąg 4 bloków i czasowo raczej nie dałabym rady :( .

Miło wszystkich widzieć/słyszeć po latach (chyba mogę tak napisać, bo przecież dwa lata to już lata, a niektórych nie było jeszcze dłużej)! :D
Combeferre sighed. "When was the last time you got a full night's sleep?"
"I'm a med student," said Joly, rubbing his eyes. "Sleep is surrender. Coffee is strength."
"Work is freedom," said Combeferre drily.
"Right." Joly nodded. "Sometimes, I forget you're a med student, too."

North London is red

Bractwo Bejsbola i Widła :pala:
Bang Bang Offline

Postprzez Aevenien » 23 paź 2016, o 15:54

BB, no jasne, że dopasujemy grafik tak, żeby było dobrze :D Wszystkich nas pogrzało i to dawno temu, ale dobrze nam z tym, mam rację? :D

Dziewczyny bardzo się cieszę, że się zgłaszacie! :D

Macie jeszcze jakiś pomysł, kogo można by namówić na pisanie?

Akame i Donnie się zastanawiają, możecie mnie wesprzeć w pozytywnym wpływaniu na podjęcie przez nie słusznej decyzji :D

I kciuki trzymajcie za mnie jutro! Bo zginę marnie ;)

Aevenien Offline

Macki Dalekiego Zasięgu

Następna strona

Powrót do Konkursy